Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Ehliyet Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Ülkemizde yılda binlerce kişi ehliyet almak için başvuru yapıyor. Başvuru sonucunda gerekli eğitimlerin ardından tâbi tutuldukları yazılı sınavda başarılı olanlar direksiyon sınavına giriyor. Peki ehliyet sınavının yazılı olan bölümünde beklediği puanı alamayanlar ne yapmalı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav itiraz prosedürü çerçevesinde yazılı sınavı itiraz etmek mümkün. Özellikle pek çok kişinin 66-69 bandında kaldığı düşünülürse itiraz etmek isteyenlerin sayısının oldukça fazla olduğu söylenebilir.

Yazılı sınav soru ve cevap anahtarlarının internette açıklanmasının ardından yazılı sınav sonucuna 5 gün içinde itiraz edilebilmekte. Bu süre geçtikten sonra yapılacak başvurular ilgili birim tarafından reddedilmekte. Bu sürenin kaçırılmaması da oldukça önemli.

Her başvuru gibi itiraz başvurularında da itiraz için yatırılması gereken bir meblağ mevcut. Bu meblağ yıldan yıla değişiklik gösterebilmekte. Güncel miktarı bankaların internet şubelerinden veyahut fiziki şubelerinden öğrenebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Ehliyet sınavının sonucuna itiraz için kullanabileceğiniz dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen linki takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçe örneğini kendinize ve girdiğiniz sınavı göre uyarlayarak kullanabilirsiniz. Dilekçenizi gönderirken taahhütlü olarak göndermeniz faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Dilekçenizi yazdıktan sonra yatırdığınız itiraz ücretinin dekontunu da yine dilekçenizin ekine ekleyerek dilekçenizle birlikte göndermelisiniz. Aksi taktirde itirazınız değerlendirilmeyecektir.

İtiraz için gerekli ücreti T.C.Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası’nın şubelerinden ödeyebileceğiniz gibi internet şubeleri aracılığıyla da ödeyebilirsiniz.

Dilekçenin gönderileceği adres; Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü – Konya Yolu üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı) 06500 Teknikokullar Ankara

2 Responses to Ehliyet Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.