Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Aylık Fiili Hizmet Süresi Zammı Prim Belgesi Örneği

Aylık fiili hizmet süresi zammı prim belgesi 5510 Sayılı Kanunun Yürürlüğe girdiği tarihten sonra 4.maddenin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında ilk defa sigortalı olacaklar için kullanılan bir formdur. A-) Aylık Fiili Hizmet Süresi Zammı Prim ve Hizmet Belgesi 5510 sayılı Kanunun 40’ıncı ve 86’ncı maddeleri gereğince sigortalı çalıştıran Kamu İdarelerince her ay için düzenlenerek, ait olduğu ayın sonundan itibaren onbeşinci günün sonuna kadar Kuruma verilir. Süresi içinde verilmemesi halinde Kanunun 102’nci maddesine göre İdari Para Cezası uygulanır. B-) Bu belge üç nüsha olarak düzenlenir.Birinci nüshası maaş ödemesinin yapıldığı ayın sonundan itibaren onbeşinci günün sonuna kadar kuruma verilir. İkinci nüshası Kamu İdaresi tarafından saklanır. Üçüncü nüshası ise belgenin Kuruma verilmesi gereken sürenin sonuna kadar işveren tarafından sigortalıların görebileceği bir yere asılır.
C-) Bu belge aynı Kamu İdaresinde farklı dönemde maaş ödemesi yapılan personel var ise her bir maaş dönemi için ayrı ayrı düzenlenir. (ayrıntılı bilgiyi formun ikinci sayfasında bulabilirsiniz.

Aylık fiili hizmet süresi zammı prim belgesi örneğini bilgisayarınıza pdf formatında indirmek için lütfen linki tıklayınız. Pdf formatlı dosyayı okuyabilmek için pdf okuyucu (adobe reader vs.) bir programın bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.