Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

OGS HGS Kaçak Geçiş Cezasına İtiraz – Dava Dilekçesi

Son günlerde Karayollarından otoyol ve köprülerden kaçak geçiş sebebiyle ceza tebligatı gelenlerin sayısı oldukça fazla. Hurdaya ayrılan araçlara, traktörlere, trafikte kullanılmayan araçlara ve daha pek çok alakasız plakaya yazılan cezalar şaşırtıcı olarak değerlendirilmekte. Bunun sebebi de henüz netlik kazanmamış görünüyor. HGS veya OGS kartında bakiyesi bulunduğu halde bakiyeden düşülmeyerek yapılan geçiş, kaçak geçiş olarak nitelendirilip para cezası kesilen kişiler bile mevcut. Tebligatların geç yapılması da ayrı bir tartışma konusu.

Sizin de başınıza böyle bir olay geldiyse Karayollarından gelen tebligat sizin için belirleyici unsur. Bu durumda herhangi bir şeyle uğraşmadan hazırlayacağınız idari para cezasına itiraz dava dilekçesini size tebligatı gönderen birimin bulunduğu yerdeki Sulh Ceza Hakimliğine gönderilmek üzere ikamet ettiğiniz yerdeki nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine vermelisiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken husus tebligatı size gönderen yerdeki Sulh Ceza Hakimliğine itiraz dilekçenizi göndermeniz. Sonrasında mahkemece evrak üzerinden gerekli inceleme yapılarak talebiniz karara bağlanacaktır.

sponsorlu bağlantılar

OGS veya HGS geçiş cezasına itiraz davası dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız.

sponsorlu bağlantılar

İndireceğiniz dilekçeyi kendinize uygun olarak tanzim ettikten sonra gerekli olan dilekçe eklerini de (tebliğ evrakı, nüfus cüzdanı fotokopisi, (varsa ruhsat fotokopisi) ehliyet fotokopisi) dilekçeye eklemeniz davanızın daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

OGS veya HGS geçiş cezalarına zamanında itiraz edilmediği taktirde itiraz hakkınız düşmüş olur ve belirtilen cezayı ödemek zorunda kalırsınız. İtiraz için ne kadar süreniz olduğu hususunu size tebliğ edilen evrakın üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Arama Terimleri:

  • hgs itiraz dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.