Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Elektrik Faturası Kayıp Kaçak Bedeli İadesi İçin Dilekçe Örneği

Elektrik dağıtım şirketleri faturalara kayıp kaçak bedeli kalemi altında aylık olarak değişen miktarlarda ücret yansıtmaktaydılar. Ancak kayıp kaçak bedelinin iadesi konusunda bir kişinin başvurusunun Yargıtay’ca onanması pek çok aboneyi harekete geçirdi. Bu durumda elektrik dağıtım şirketleri ücretleri ödemek durumunda kalacak gibi görünüyor. Tabi öncelikle gerekli hukuki adımların atılması gerekiyor. Kayıp kaçak bedelinin iadesi için yapılması gereken öncelikle bulunulan ildeki elektrik dağıtım şirketinden, ne kadar kayıp kaçak bedeli ödendiğine dair belge alınması. Daha sonra ödenen miktarın 2 bin liranın altında olması halinde Tüketici Hakem Heyetlerine, üzerinde ise Tüketici Mahkemelerine dilekçe ile başvuru yapılması gerekiyor.

Elektrik dağıtım şirketlerinden elektrik faturası kayıp kaçak bedelinin iadesi için Tüketici Hakem Heyetine yazılması gereken dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız.

Kayıp kaçak bedeli iadesi için avukatlardan yardım alabilirsiniz. İade hususunda hukuki prosedürün mutlaka adım adım izlenmesi gerekmektedir. Enerji Bakanı Taner Yıldız tarafından da Ocak ayı içerisinde konuya ilişkin olarak düzenleme yapılacağı hususunda açıklama yapılmıştır. Dileyenler bu gelişmeyi de bekleyebilirler.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • kayıp kaçak bedeli dilekçe örneği
  • elektrik kayıp kaçak bedeli iadesi dilekçesi
  • kayıp kaçak bedeli iadesi
  • kayıp kaçak bedeli iadesi dilekçesi
  • elektrik dağıtım bedeli iadesi dilekçesi
  • kayıp kaçak bedeli dava dilekçesi
  • kayıp kaçak bedeli iade dilekçesi
  • elektrik kayıp kaçak bedeli iadesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.