Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Keşif Erteleme Talep Dilekçesi Örneği – Keşif Mazeret Dilekçesi

Mahkemece yapılacak keşfin başka bir tarihe ertelenmesi için ne yapılabilir diye bir soru aklınıza takılıyorsa bu yazımızda cevabınızı bulabilirsiniz. Mahkemelerce olay yerinde keşif planlaması duruşmada yapılmaktadır. Keşfin hangi tarih ve saatte yapılacağı, kimlerin keşfe gideceği gibi hususlar duruşmada belirlenir. Hukuk mahkemelerinde keşif yapılabilmesi için keşif ücretleri ve harçlarının tamamının yatırılmış olması gerekmektedir.

Keşif çeşitli sebeplerle ertelenebilmektedir. Bu sebepler mahkeme heyeti tarafından (havanın yağışlı olması, bilirkişi temin edilememesi vs. sebepler) ertelenebilir. Dosyanın taraflarından birince de keşfin ertelenmesi talep edilebilir.

Keşfin ertelenebilmesi için keşif gününden önce mahkemeye yazılı olarak verilecek bir dilekçe ile keşfin ertelenmesi talep edilebilir. Bunun için geçerli bir mazeretin bulunması gerekmektedir. Mahkeme Hakimince gerekli mazeret incelenerek talep kabul yada ret edilir.

sponsorlu bağlantılar

Mahkemeye verilecek keşif erteleme dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki takip ediniz. Dilekçeyi vereceğiniz mahkemeye ve geçerli mazeretinize göre uyarlayarak mahkemeye sunabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Sudan sebeplerle keşfin ertelenmesi talep edilmemelidir. Keşfin ertelenebilmesi için mutlaka geçerli bir sebep belirtilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde talep kabul edilmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.