Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Ağır Ceza Mahkemesinden Dosya Fotokopisinin İstenilmesi İçin Dilekçe Örneği

Mahkeme dosyalarında taraf olarak kayıtlı bulunan kişilerin dosyadaki evraklardan fotokopi alma hakları bulunmaktadır. Bu hakkı kişi bizzat kendisi veyahut avukatı, tutuklu veya kısıtlı ise vasisi kullanabilir. Kişinin kardeşi, eşi, annesi, babası yada başka bir yakını dosyadan kişi adına fotokopi talep edemez, etse bile bu talep kabul edilmez.

Ağır ceza mahkemelerinden yapılacak olan fotokopi talepleri yazılı olarak dilekçeye dökülür ve ilgili mahkemeye verilir. Şayet dosyada bulunan evraklar çok fazla ise fotokopi çekilmesi için randevu verilebilir. Bu gibi durumlarda dosyadaki evrakların flash bellek içerisinde verilmesi de talep edilebilir. Bu yöntem dosyadaki evrakların birer suretini alabilmeniz için daha etkili bir yöntemdir. Bu talep için mahkemeye dilekçenizle birlikte flash bellek vermeniz yeterli.

Ağır Ceza Mahkemesinden dosya fotokopisi talebi için gerekli olan dilekçe örneğini word belgesi formatında bilgisayarınıza indirmek için bağlantıyı takip ediniz. Dosya fotokopisinin flash bellek içerisinde verilmesi için gerekli dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için bağlantıyı takip ediniz.

sponsorlu bağlantılar

İndireceğiniz ağır ceza mahkemesi fotokopi talebi dilekçesini sunacağınız ağır ceza mahkemesine ve kendinize göre uyarlayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.