Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Çalışanlar İçin Sakatlık İndirimi Talebi Dilekçe Örneği

Kalıcı engeli bulunan çalışan kişiler, engelinin durumuna göre vergilerinde indirime tabi tutulabilmektedir. Bu indirim kişinin talebi sonrasında gerekli değerlendirmeler yapılarak belirlenmektedir. Engeli bulunan çalışan kişi, defterdarlık makamına Gelir Vergisi Kanunu’nun 31. maddesine göre indirim yapılması için yazılı başvuruda bulunabilir. İndirim talepli dilekçe ekinde 2 Adet Fotoğraf, Çalıştığı Yerden Çalıştığına Dair Yazı, İşçi ve Sigorta Giriş Bildirgesi veya Son Dört Aylık Bordro, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Sağlık Karnesi Fotokopisi ve Sağlık Kurulu Raporu Aslının bulunması gerekmektedir. Sonrasında yapılacak değerlendirmeye göre kişi hakkında indirim uygulanabilecektir.

Çalışanlar için Gelir Vergisi Kanununun 31. maddesine göre sakatlık indirimi talebi dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. Dilekçeyi kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.