Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Lisansüstü Eğitim Nedeniyle KYK Kredi Borcu Erteleme Dilekçesi

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilmekte olan kredilerin geri ödemesi okulun bitmesinin ardından belli bir süre sonra otomatik olarak başlatılmaktadır. Bazı durumlarda eğitim esnasında alınan kredi borçlarının ertelenmesi talep edilebilmektedir. Bu durumlardan bir tanesi de Lisansüstü eğitime devam edilmesidir. Lisansüstü eğitimine okulun bitiminde ara verilmeden devam edilmesi halinde kredi borcunun ertelenmesi talep edilebilmektedir. Bu borcun ertelenmesi için yazılacak dilekçe ile başvuru yapılmalıdır. Bu başvurunun arkasından gerekli birimlerce değerlendirme yapılarak borç ertelemesi yapılmaktadır.

Lisansüstü eğitim nedeniyle Kredi Yurtlar Kurumu kredi borcunun ertelenmesi için gerekli olan dilekçeyi bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. İndirdiğiniz dilekçeyi ilgili kuruma göndererek işleme koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.