Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Fazla Ödenen Katkı Kredisi ve Öğrenim Kredisinin İadesi İçin Dilekçe Örneği

Öğrencilik yılları esnasında KYK tarafından verilen öğrenim ve katkı kredileri öğrenciliğin son bulmasına müteakiben belli bir süre sonunda geri ödenmektedir. Zaman içerisinde kişiler tarafından gerek öğrenim kredisi, gerekse katkı kredisinin geri ödenmesi esnasında  yanlışlıkla fazla ödemeler yapılabilmektedir. Yapılan bu fazla ödemeler kişiler tarafından talep edildiğinde, KYK tarafından gerekli inceleme yapılarak mahsup miktar kişilerin belirtecekleri banka hesaplarına iade edilmektedir. Bunun için yapılması gereken dilekçe ile fazla ödenen katkı kredisi ve fazla ödenen öğrenim kredisinin fazlalık miktarının geri ödenmesini yazılı olarak talep etmektir.

KYK katkı kredisi ve öğrenim kredisinin geri ödenmesi esnasında fazla yatırılan miktarın banka hesabına iade edilmesi için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız.

NOT: Dilekçedeki banka hesap numaralarının doğru olarak bildirilmesi, işlemin doğru ve hızlı sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.