Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Askerlik Nedeniyle KYK Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Erteleme Dilekçesi

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından talepte bulunan üniversite öğrencilerine, bazı incelemeler sonucunda uygun görülmesi halinde öğrencilik yılları boyunca katkı kredisi ve öğrenim kredisi verilmektedir. Bu krediler öğrencinin öğrenciliğinin bitmesinin ardından belli bir süre sonunda geri alınmaktadır. Ancak bazı durumlarda talep edilmesi halinde bu borçların geri ödenmesi ertelenebilmektedir. Bu durumlardan bir tanesi de kişinin asker olmasıdır. Asker olan kişiler, öğrenim kredisi ve katkı kredisinin geri ödemesinin ertelenmesini talep edebilirler.

Askerlik nedeniyle KYK Öğrenim Kredisi ve Katkı kredisinin geri ödenmesinin ertelenmesini talep etmek için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için linki tıklayınız. İndireceğiniz dilekçeyi doldurduktan sonra işleme koyabilirsiniz.

NOT: Askerlik şubesinden alacağınız belgenin askerliğe başladığınız tarihi ve muhtemel bitiş tarihini göstermesi gerektiğini unutmayınız.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.