Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Ayıplı Malın İade Edilmesi veya Değiştirilmesi Talepli İhtarname Örneği

Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarında Tüketiciler koruma altına alınmıştır. Satın alınan malın ayıplı çıkması halinde veya satıcının belirttiği özellikleri taşımaması halinde tüketicinin talebine binaen satıcının veya ürün üreticisinin ürün değişimine gitmesi veyahut tüketcinin parasını iade etmesi gerekmektedir. Bu prosedürde belirlenen süreler bulunmaktadır. 4077 sayılı Kanunda bu hususlar ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Siz de böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız öncelikle yapmanız gereken sözlü olarak sorununuzu çözmeye çalışmak. Bu yolla sonuç elde edemezseniz talebinizi yazılı bir hale getirerek ürünü satın aldığınız yere ihtarda bulunarak süreci başlatabilirsiniz. Bu yolla da çözüm elde edemediğinizde Tüketici Hakem Heyetleri sizi sonuca götürecektir.

Ayıplı malın iade edilmesi veya değiştirilmesi için veya cayma nedeniyle iade için firmaya çekilecek ihtarname örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. İhtarnameyi kendinize göre düzenleyerek işleme koyabilirsiniz.

Benzer Arama Terimleri:

  • ayıplı mal ihtarname örneği
  • ürün iade ihtarname örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.