Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Mahkemeye Tanık Bildirmek İçin Dilekçe Örneği

Mahkemelerde yürütülmekte olan davalarda, haklılığın ispatlanması için kullanılan argümanlardan bir tanesi de görgü tanıklarıdır. Tanıklar Mahkeme tarafından gerek görülmesi halinde dinlenir, görgü ve bilgilerine başvurulur. Tanıkların söyledikleri davanın seyrini değiştirebilecek nitelikte önem arzetmektedir. Bu nedenle taraflar açısından ve dava açısından tanık dinletmenin önemi büyüktür. Tanık dinletmek rastgele yapılamaz. Öncelikle dinletilmek istenilen tanıkların Mahkemeye bildirilmesi gerekmektedir. Hakim tarafından uygun bulunması halinde tanıklar Mahkemeye bildirilir ve tanıklar duruşmada veya keşifte dinlenir. Tanık bildirme işlemi iki türlü yapılabilir. Birincisi duruşma esnasında isim verilerek, ikincisi ise mahkemeye tanıkları bildirir dilekçe sunmak.

Mahkemeye tanık bildirmek için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçedeki ilgili bölümleri eksiksiz olarak doldurarak ve kendinize uyarlayarak işleme koyabilirsiniz.

NOT: Mahkemeye vereceğiniz her türlü belgenin davanın sonucunu etkileyeceğini unutmayınız. Ayrıca bu tarz işlemler için avukatlardan yardım almanız davada yanlış bir adım atmamanız açısından önem arzetmektedir.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • tanık bildirme dilekçesi örneği
  • TANIK BİLDİRME DİLEKÇESİ
  • tanık listesi dilekçesi örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.