Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Kredi Masraflarının İadesi İçin Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Dilekçesi Örneği

Kredi masraflarının iade edilmesi yönünde pek çok Hakem Heyeti kararı mevcut. 2014 yılı içinde (yıllara göre bu miktar değişiklik gösterebilir) 1.272,19 Liranın altındaki tüm banka kredi masrafları için öncelikle bankaya masrafın iadesi için başvuruda bulunulması, sonuç alınamaması durumunda ise Tüketici Hakem Heyetine yazılı başvuru yapılması gerekmekte. Tüketici Hakem Heyetinin verdiği kararların bağlayıcılığı vardır. Bankalar istekleri doğrultusunda Tüketici Hakem Heyetinin verdiği kararlara Tüketici Mahkemelerinde itiraz edebilirler. Kişiler, kredi masraflarının yukarıda belirtilen miktarın üzerinde olması halinde ise bulundukları yerlerdeki Tüketici Hakem Heyetlerine dava açarak masraflarının iadesini isteyebilirler.

Banka kredisinin geri istenilmesi talepli Tüketici Hakem heyetine başvuru dilekçesini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Bilgisayara indirdiğiniz kredi geri isteme dilekçe örneğini kendinize göre düzenleyerek işleme koyabilirsiniz.

NOT: Yazdığınız dilekçede eksik husus bırakmamanız talebinizin doğru değerlendirilmesi açısından oldukça faydalıdır. Bu tür konularda avukatlardan yardım almanız avantajınıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • tüketici hakem heyeti dilekçe örneği
  • tazminat isteme davasına itiraz dilekçesi örneği
  • tketici hakem heyeti dileke rnei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.