Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

İcra Müdürlüğü Mal Beyanında Bulunma Dilekçesi Örneği

İcra Müdürlüklerinde açılan haciz dosyalarında dosyanın borçlusu tarafından, Yasal süreler içerisinde mal beyanında bulunma zorunluluğu vardır. Mal beyanı, kişinin borcuna karşılık gelebilecek, kişinin üzerine kayıtlı bulunan taşınır ve taşınmaz malların  İcra dosyasına bildirilmesinden ibarettir. Kişinin üzerinde mal bulunmasa bile bu durumu İcra Müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir. Mal beyanında bulunmamak cezai uygulama gerektirebilir. İcra Müdürlüğüne mal beyanında bulunmak için gerekli olan dilekçe örneğini yazımız içeriğinde bulabilirsiniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize ve olaya göre düzelterek kullanabilirsiniz.

İcra Müdürlüğüne Mal beyanında bulunmak için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz Mal beyanında bulunma dilekçesi örneğini kendinize göre düzenlemeyi unutmayınız.

NOT: Mahkemelerde ve İcra Müdürlüklerinde yapılacak işlemlerde süre bulunabilir. Yapacağınız işlemlerin aksamaması ve yanlış yapılmaması, ayrıca bu gibi durumlarda hak kaybı yaşanmasının ihtimal dahilinde olması sebebiyle mal beyanında bulunmadan önce bir avukattan yardım almanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • mal beyanında bulunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.