Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Bilirkişi Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Mahkemelerde bazı davaların yürütülmesi esnasında Mahkeme Hakiminin uygun görmesi ve taraflardan gelecek taleplerin de değerlendirilmesi neticesinde dava konusu olay hakkında bilirkişi incelemesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda dava konusu olaya ilişkin varsa deliller ve dava dosyası bilirkişiye tevdii edilerek konu hakkında rapor alınır ve Mahkeme Hakimi ilgili raporu inceler ve karar verirken bilirkişi raporundan faydalanır. Ancak bazen bilirkişi raporlarında eksik hususlar bulunabilmekte veyahut tarafların itiraz edebilecekleri hususlar bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda taraflar dilekçe ile bilirkişi raporuna itiraz edebilmektedirler. İtiraz için yazılacak dilekçede itiraz edilen hususlar açıkça kısa ve öz olarak belirtilmelidir.

Bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz bilirkişi raporuna itiraz dilekçesini kendi olayınıza göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

NOT: Mahkemeye verilecek dilekçelerin Hukuki ve geri  dönülemez şekilde sonuçlar doğurabileceğini lütfen unutmayınız. Yazacağınız dilekçelerde avukat yardımı almanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi
  • bilirkişi raporuna itiraz
  • bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi örneği
  • bilirkişi raporuna itiraz dilekçe örneği
  • iş mahkemesi bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.