Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Plaka ve Tescil Belgesinin Kaybedilmesi Halinde Verilecek Dilekçe Örneği

Ülkemizdeki araç sayıları gün geçtikçe artmakta. Bu artışa bağlı olarak da plaka kaybedilmesi veya tescil belgesi kaybedilmesi vakıaları da yukarı doğru bir seyir izlemekte. Kaybolan plakalar veya tescil belgeleri ile ilgili olarak zamanında yapılmayacak işler araç sahiplerini zor durumda bırakabilmekte. Bu gibi sürprizlerle karşılaşmamak için plaka veya tescil belgesinin kaybedilmesi halinde vakit geçirilmeden gerekli resmi işlemlerin yapılması oldukça önem arz etmektedir. Plaka veya tescil belgesinin kaybedilmesi durumunda öncelikle bağlı bulunulan trafik tescil ve denetleme büro amirliğine kayıp bildirimi yapılarak yenisinin istenilmesi gerekmektedir.

Kayıp plaka veya tescil belgeleri hakkında işlem yapmak için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçedeki gerekli bölümleri doldurarak işlem yapabilirsiniz.

 

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.