Her türde ve içerikte hazır dilekçe örneği elinizin altında
Dilekçe Talebi
Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.
Reklam

Vasilik Kararının Uzatılması İçin Dilekçe Örneği

Kısıtlanması gerekli görülenlere çeşitli sebeplerle vasi tayin edilebilmektedir. Vasiler vasisi kılındıkları kişinin tüm yasal sorumluluğunu üstlenirler. Vasilik kararlarının geçerlilik süreleri bulunmaktadır. Bu süre 2 yıldır. Karar tarihinden itibaren iki yıl sonra vasilik kararının uzatılması gerekmektedir. Vasilik kararının uzatılması talebi, daha önce vasilik kararını veren mahkemeye yapılmalıdır.

Mahkemeye verilecek vasilik kararı uzatılması talepli dilekçe ile aynı dosya üzerinden vasiliğin devamının gerekip gerekmediği hususunda mahkeme hakimi gerekli incelemeyi yaparak kararın uzatılması hususunda bir karar verir.

Vasilik kararının süresi dolmadan yapılacak yenileme başvuruları kabul edilmemektedir. Vasilik kararının uzatılması başvurusu yapmadan önce, bir önceki karar tarihi mutlaka kontrol edilmelidir.

sponsorlu bağlantılar

Sulh Hukuk Mahkemesine verilecek olan vasilik kararının uzatılması talep dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için linki tıklayınız.

sponsorlu bağlantılar

İndirdiğiniz dilekçedeki bilgileri kendinize uyarlayarak imza bölümünü imzaladıktan sonra dilekçenizi işleme koydurabilirsiniz.

Benzer Arama Terimleri:

  • vasilik süresinin uzatılması dilekçesi örneği
  • vasiliği uzatma süresi nedir
  • vasilik yenileme dilekçe örneği
  • vasilik kararının uzatılması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.