Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Maddi Tazminat, Manevi Tazminat Dava Dilekçesi Örneği

Maddi tazminat davaları ve manevi tazminat davaları oldukça çeşitlidir. Maddi manevi tazminat davalarının diğer davalara göre biraz daha uzun sürdüğü söylenebilir. Tazminat davalarında bilirkişi incelemesi vs. de yapılabilmektedir. Maddi manevi tazminat için açılacak dava dilekçelerini kendiniz yazabilirsiniz ancak bazı hususları da bilmeniz de fayda var. Öncelikle yazılacak dilekçede talep edilen tazminat miktarı muhakkak belirtilmelidir. Dava açılışı esnasında alınacak harç miktarı, sizin belirteceğiniz tazminat miktarına göre değişmektedir. Ne kadar fazla tazminat istiyorsanız o kadar fazla harç alınacaktır. Tazminatlarda alınacak harç miktarı talep edilen tazminat miktarının 1000’de 6831’inin 1/4’ü oranında alınmaktadır. Cismani zarar nedeniyle açılan tazminat davalarında ise alınacak oran 1/20 şeklinde belirlenmektedir.

Bu sebeplerle maddi manevi tazminat dava dilekçesini yazarken profesyonel bir destek almanız her zaman için lehinize sonuç doğuracaktır. Açacağınız davalarda davayı kaybetmeniz halinde yaptığınız tüm masraflar boşa gitmekle kalmaz, üstüne üstün bir de avukatlık ücreti ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu bilgiler ışığında yine de dava dilekçemi kendim yazabilirim diyorsanız işte sizin için dilekçe örneği. Maddi manevi tazminat dilekçesi örneğini indirmek için lütfen linki takip ediniz.

sponsorlu bağlantılar

İndirdiğiniz maddi manevi tazminat talebi dava dilekçesi örneğini kendinize uygun bir şekilde düzenleyerek ikamet ettiğiniz yerdeki Asliye Hukuk Mahkemesine başvurunuzu yapabilirsiniz. Maddi Manevi Tazminat davalarında yargılama giderlerinin düşük olmadığını bilmelisiniz. Dava ile ilgili tüm harç ve masraflar dava açılışı esnasında davayı açan kişiden tahsil edilmektedir. Bu masrafları ödemediğiniz taktirde davayı açamayacağınızı da unutmayınız.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • maddi manevi tazminat davası dilekçe örneği
  • tazminat davası dilekçe örneği
  • manevi tazminat davası dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.