Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Belediyeden Tamirat Ruhsatı Almak İçin Dilekçe Örneği

Belediye bölgesinde bulunan yerleşim yerlerinde evlerin özellikle dış cephelerinde yapılacak müştemilat, değişiklik, tamirat veya tadilatlarda Belediye’den ruhsat alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ruhsatsız yapılacak işlerde yapılan işin Belediye tarafından yıktırılabilmesi olanağı bulunmaktadır. Bunun kişi tarafından uygulanması zorunludur. Aksi taktirde cezai sorumluluk ile birlikte cebren yıkım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tüm bu sebeplere binaen evinize yapacağınız tüm tamirat ve tadilat işlemlerinden önce yazılı bir dilekçe ile bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurarak ilgili ruhsatı almanız gereklidir.

Belediyeden tamirat veya müştemilat ruhsatı almak için gerekli dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçedeki bilgileri kendinize göre düzenleyerek imzaladıktan sonra işleme koyabilirsiniz.

 

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.