Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Bankaya Kredi Kartı Aidatı İadesi İçin Dilekçe Örneği İndir

Bazı bankaların müşterilerine kullandırdıkları kredi kartına istinaden kullanım bedeli adı altında yıllık aidat aldıklarına çoğu zaman bizzat şahit olmuşuzdur. Hatta bankanın müşteri hizmetlerinin aranarak kartın kapattırılmak istenildiği belirtildiğinde, banka tarafından para puan yükleme vs. gibi vaatlerle kredi kartının kullanım bedeline ilişkin olarak iade sağlandığını çok kişiden duymak mümkün. İşte bu gibi durumlarla karşılaştığınızda bankaya yapacağınız kart kullanım bedelinin iadesine yönelik başvurularda sonuç genel itibariyle olumlu olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey bu hususta yazılı başvuru ile bankanın kapısını çalmak.

Bankalara yapacağınız kredi kartının iadesine ilişkin dilekçe örneğini bilgisayarınıza word formatında hemen indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçedeki değişmesi gerekli kısımları kendinize göre düzenleyerek işleme koyabilirsiniz.

Benzer Arama Terimleri:

  • banka kredi kartı aidatı iade dilekçesi

2 Responses to Bankaya Kredi Kartı Aidatı İadesi İçin Dilekçe Örneği İndir

  • garanti bankası kredi kartımın senelik kart aidatlarını geri istemek için ataşehir tüketici hakem heyetine dilekçe verdim. cevap geldi 302 tl alacağım için bankama gittim. Garanti Bankası da beni dava etmiş şimdi benden 500tl istiyorlar. ben 302 tl almadığım gibi borçlandırıldım.ne yapmalıyım lütfen dilekçe örneği yayınlayın.

    • Bankanız ile imzalamış olduğunuz kredi kartı sözleşmesinde kredi kartı aidatı ödeyeceğinizi belirtir bir ifade bulunması halinde sizin karşılaştığınız gibi bir durumla karşılaşılma ihtimali bulunmaktadır. Mahkeme sözleşmeye göre karar verdiği için maalesef tüketici aleyhine sonuçlanan durumlar olabilmektedir. Sorununuz ile ilgili olarak Banka ile görüştüğünüzde genel olarak davadan vazgeçtiğinizi belirtmeniz durumunda davayı geri çekme ihtimalleri var. Bu hususu ancak bankanız veyahut bankanın avukatı ile çözebilirsiniz aksi taktirde mahkeme kararında belirtilen miktarı tarafınızdan tahsil edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.