Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Yaş Büyütmek İçin Mahkeme Dava Dilekçesi Örneği

Nüfusta yaşın küçük yazılması veya yanlış yazılması, yaşı küçük yazılan kişi açısından ilerleyen zaman içerisinde çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirmekte, bazen de hak kayıplarına neden olabilmektedir. Bu sıkıntıları yaşamamak için en kısa sürede yaşın gerçek yaşa göre nüfusa kaydedilmesi gereklidir. Yaşı küçük yazılan tarafından veyahut avukatı tarafından Mahkemeye yapılacak başvuru neticesinde görülecek dava sonucunda Hakim kararı ile nüfusta yaş değişikliği mümkün olmaktadır. Başka türlü yaş büyütmek mümkün değildir. Yaşın tespiti için hastane tutanakları, nüfus kayıtları, tanık beyanları ve kemik yaşı tespiti birlikte değerlendirilmektedir. Davalar genellikle çok uzun sürmemektedir.

Nüfusta yaşın büyütülmesi için gerekli olan dava dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak kaydetmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize göre düzenleyerek işlem yapabilirsiniz.

NOT: Her davanın ve her olayın kendine özgü yanları bulunduğunu lütfen unutmayınız. İndireceğiniz örnek dilekçeyi kendinize göre düzenleseniz bile eksik kalan hususların hak kaybına sebebiyet verebileceğini göz önünde bulundurunuz. Bu konuda avukat yardımı almak menfaatinize olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • yaş büyütme dilekçesi
  • yaş büyütme davası dilekçe örneği
  • yaş büyütmek için dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.