Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Vasi Tayini İçin Dava Dilekçesi Örneği İndir

Vasi tayini kısaca, kendi yapacağı işlerde düşünme yetisini kaybeden veya kendi işlerini yapamayacak derecede sağlık sorunları olan kişilerin adına tüm resmi işlerini yapmaya yetki alınması demektir. Bu tanımı çeşitlendirmek mümkündür. Vasi tayininde,  vasi tayini olmayı talep eden tarafından Mahkemeye başvurulması sonucunda, Hakim tarafından uygun görülmesi ile Vasi tayini konusunda karar verilir.

Vasi tayin edilen kişi vasiliğini üstlendiği kişinin tüm yetkilerini ve sorumluluğunu devralmış olur. Vasi tayini için mahkemeye başvuru esnasında yazılacak dilekçenin formata uygun şekilde açık ve net olarak hazırlanması gerekir. Bunun öncesinde de Hastaneden konu hakkında rapor alınabilir. Alınmaması halinde Mahkeme tarafından ilgili hastaneye sevk edilerek rapor aldırılmaktadır.

Vasi tayini için gerekli olan dilekçeyi yazabilmek için vasi tayini dilekçe örneğini bilgisayarınıza word formatında kaydetmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Bilgisayarınıza indireceğiniz örnek dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak işlem yapabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Not: Vasi tayini hakkında avukatlardan bilgi almanız ve dilekçeyi avukata yazdırmanız hak kaybı yaşamamak ve geri dönülemez hatalar yapmamak açısından daha yerinde olacaktır. Her davanın kendine özgü incelikleri olduğunu ve açılacak davaların bağlayıcı hukuki sonuçları olduğunu lütfen unutmayınız.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • vasi tayini dilekçe örneği
  • vasi tayini için dilekçe örneği
  • vasi tayini dilekçesi

One Response to Vasi Tayini İçin Dava Dilekçesi Örneği İndir

  • soru: Kirasını ödemeyen mükellefe (kiracıya) hacize gitmeden direk alacak davası açılabilinir mi? cebanıza şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.