Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Üyelik Sözleşmesi İptali İçin Hazır Dilekçe Örneği

İçerisinde bulunduğumuz çağda üyelik sözleşmeleri ile sıkça karşılaşmaktayız. Bu durum zaman zaman sıkıntıları da beraberinde getirmekte kuşkusuz. Yaptığınız bir üyelikten çekilmenize rağmen veyahut üyeliğin süresi bitmesine rağmen karşı tarafın üyeliğinizi devam ettirmesi sonucunda maddi anlamda kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken bir dilekçe ile ikamet ettiğiniz yerdeki Tüketici Hakem Heyetine bir dilekçe ile başvurarak üyeliğiniz sonlandırılmasını ve uğradığınız zararın tarafınıza iadesini talep etmek.  (miktara göre Mahkeme’den) Elinizde bulunmakta olan, faturalar, fişler ve dekontları da dilekçenize ekleyerek delil olarak kullanabilir, iddianızı daha kolay ispatlayabilirsiniz.

Üyelik sözleşmesi nedeniyle mağdur olduğunuzu, zarara uğradığınızı düşünüyorsanız üyelik sözleşmesi iptali için hazır dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndirdiğiniz üyelik sözleşmesi iptal dilekçesini kendinize göre uyarlayarak Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Talep miktarına göre Mahkemeye dava da açabilirsiniz.

Üyelik sözleşmesi nedeniyle talep edeceğiniz miktar 1.272,19 TL’nin altında ise (2014 yılı için) Tüketici Sorunları Hakem Heyetine, 1.272,19 TL üzerindeki fiyata satın aldığınız ürünler için Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekmektedir.  1.272,19 TL üzerindeki talepleriniz için de Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvuru yapabilirsiniz ancak verilen kararların icra kabiliyeti olmayıp mahkemeler için kesin delil niteliği taşıdığını unutmayınız.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.