Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Tutuklamaya ve Tutukluluğa İtiraz Dilekçesi Örneği

Bir soruşturmanın yürütülmesi esnasında, olayın gidişatına ve ortada bulunan suça göre kişi Mahkemeye tutuklama talepli olarak sevkedilebilir. Bu sevk sonucunda İlgili Mahkeme Hakimi ortada bulunan delilleri ve diğer olguları değerlendirerek duruma göre tutuklama kararı verebilir. Bu durumda kişi cezaevine gönderilir. Kişinin tutuklanması sonrasında kendisi tarafından veyahut vekili (avukatı) tarafından tutuklama kararına itiraz edilebilir. Tutuklamaya itirazın sebepleri değişken olabilir. Bu itirazın ne şekilde yapılabileceğine ilişkin dilekçe taslağını aşağıdan bulabilirsiniz.

Tutuklanan şahsın serbest bırakılması talebi için Mahkemeye sunulacak olan Tutuklamaya veya tutukluluğa itiraz dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. İndireceğiniz dilekçeyi düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Not: Mahkemeye sunulacak her belgenin hukuki sorumluluğu olduğunu ve çeşitli sonuçlar doğurabileceğini unutmayınız. Bu nedenlerle avukatlardan yardım almanız kesinlikle tavsiye olunur. (bkz.hakkımızda)

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • tutukluluğa itiraz dilekçesi
  • tutukluluğa itiraz dilekçesi örneği
  • tutuklamaya itiraz dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.