Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Tüketici Mahkemesi Kararı Temyiz Dilekçesi Örneği

Kısaca temyiz, Mahkemelerce verilen kararların taraflarca beğenilmemesi halinde bir  üst mahkeme olan Yargıtay’a gönderilmesi için verilmesi gerekli dilekçeye denilmektedir. Yargıtay alt Yerel Mahkemenin verdiği kararı tarafların itiraz ettikleri hususları da göz önünde bulundurarak yeniden değerlendirir ve kendi kararına göre Mahkemenin kararını bozar veyahut onar. Kararın bozulması halinde Yargıtay’ın işaret ettiği hususları da göz önünde bulundurarak Mahkeme yeniden bir karar verir. Kararın onanması durumunda ise karar kesinleşmiş olur. (Bazı davalar istisna olabilir) Bunun için yapılması gereken usulüne uygun bir temyiz dilekçesi hazırlamak.

Tüketici Mahkemesi tarafından verilen kararı temyiz etmek için gerekli olan temyiz dilekçesini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize göre tanzim ederek işleme koyabilirsiniz.

NOT: Mahkemelere ibraz edilecek dilekçelerin geri dönülemez şekilde bağlayıcı sonuçları olabilir. Bu nedenle eksik husus bırakmamak, yanlış işlem yapmamak adına avukatlardan yardım almanız yararınıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.