Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Soruşturma Dosyasından Fotokopi Talep Dilekçesi Örneği

Yürütülmekte olan soruşturma dosyalarından bazı durumlarda taraflara fotokopi gerekmektedir. (Trafik Kazası vs.) Bu gibi durumlarda soruşturma dosyasından rastgele gidip fotokopi çektirmek mümkün değildir. Soruşturma dosyalarından fotokopi talebi için dilekçe yazmak gerekir. Dosyayı yürüten Cumhuriyet Savcısının izin vermesi halinde dosyadan fotokopi alınmaktadır. Gizlilik içinde yürütülen soruşturma dosyalarından fotokopi alınmasına Cumhuriyet Savcısı izin vermediği taktirde fotokopi alınamaz. Soruşturma dosyasından fotokopi için hazır dilekçe örneğini alt bölümde bulabilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilekçenin talep eden tarafından bizzat verilmesi gerekmektedir.

Soruşturma dosyasından fotokopi çektirmek için gerekli olan dilekçe örneğini indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçedeki gerekli bölümleri doğru olarak doldurmayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.