Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Davası İçin Dilekçe Örneği

Boşanma davalarının pek çok türü mevcuttur. Kişilerin yaşadığı olaylara göre boşanmak isteyen tarafından uygun bir dilekçe ile ikamet edilen yerdeki aile Mahkemesine başvurulduğunda, boşanma isteği resmiyete dökülmüş olur. Sonrasında Mahkemenin yapacağı yargılama sonucunda dava bir karara bağlanacaktır. Boşanma davalarında hemen her olayda durum farklıdır. Her davanın kendine has farklılıkları mevcuttur. İndireceğiniz örnek dilekçelerdeki olay tam olarak sizin olayınızı yansıtmıyor olabilir. Ayrıca mahkemelere yapılan başvuruların bağlayıcı hukuki sonuçlar doğurduğu da göz önünde bulundurulduğunda dilekçe yazmanın ciddi dikkat istediği aşikardır.

Yazımız içeriğindeki örnek dilekçeyi bilgisayarınıza indirdikten sonra kendinize göre dilekçeyi uyarlayarak işleme koyabilirsiniz. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası için örnek dilekçeyi bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz.

NOT: Dava açmadan önce konusunda uzman bir avukattan destek almanız pek çok açıdan yararınıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • şiddetli geçimsizlik boşanma dilekçesi örneği
  • şiddetli geçimsizlik boşanma dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.