Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Nüfusta Yaş Küçültmek İçin Dilekçe Örneği

Nüfusta yanlış yazılan yaş, yapılacak yargılama sonucunda Mahkemenin kararı doğrultusunda düzeltilebilmektedir. Bunun için öncelikle yaşının küçültülmesi istenilen tarafından, yaşı küçültülecek kişi 18 yaşından küçük ise anne babası tarafından Mahkemeye Nüfus Müdürlüğü aleyhine dava açılması gerekmektedir. Yaş küçültme davalarından sonuç alınabilmesi için tashihi istenilenin kesinlikle hastanede doğmamış olması gerekmektedir. Mahkeme tarafından deliller ve raporlar birlikte değerlendirilerek Hakim tarafından dava karara bağlanmaktadır. Nüfusta yaş küçültmek paralı mı diye bir soru aklınıza takıldıysa cevabını hemen verelim. Mahkemelere açılacak olan tüm davalarda harç ücretleri kesinlikle alınmaktadır. Harç ücretleri yatırılmadan dava açılması mümkün değildir.

Nüfusta yaş küçültmesi dava dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Bilgisayarınıza indirdiğiniz dilekçeyi dikkatlice inceleyerek kendinize göre gerekli düzeltmeleri yaparak dilekçenizi işleme koyabilirsiniz. Mahkemeye açılan davaların hukuki ve bağlayıcı sonuçları olduğunu unutmayınız. Dava açmadan önce avukatlardan yardım almanız yararınıza olacaktır.

Benzer Arama Terimleri:

  • yaş küçültme dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.