Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Nüfusta İsim ve Soyisim Değiştirilmesi Dilekçe Örneği

Kişiler zaman içerisinde isimlerinden farklı isimleri kullanabilmektedir. Kişi tarafından istenilmesi halinde nüfusta belirtilen ismin değiştirilmesi için mahkemeye dava açılabilir. Yine yanlış manalar çıkarılabilecek soyisimleri veya kişilerce haklı bir sebebe dayanan soyisimleri kişiler tarafından Mahkemeye dava açılarak değiştirilebilir. İsim ve soyismin değiştirilmesi için tek bir dava açılarak iki talep birden işleme koyulabilir. Mahkeme Hakiminin uygun görmesi durumunda ise kişinin nüfustaki isim ve soyismi değişebilir. Mahkeme kararının kesinleşmesinin ardından nüfus tarafından gerekli değişiklikler nüfus kayıtlarına işlenir.

Nüfusta isim ve soyisim değiştirilmesi için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak işleme koyabilirsiniz.

Not: Mahkemelerde açılacak davaların hukuki bağlayıcı sonuçları bulunduğunu unutmayınız.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.