Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Memurluk Sınavı İçin Kaza-i Rüşt Kararı İçin Hazır Dilekçe Örneği

Kaza-i rüşt, yaşı küçük olan bir kişinin Mahkeme kararı ile reşit kılınmasıdır. Yani 18 yaşını doldurmamış bir kişi memurluk sınavına giriş için veya tercih yapmak için öncelikle Kaza-i Rüşt kararı almalıdır. Kaza-i rüşt kararı kişinin anne babası tarafından, anne babası yok ise vasisi tarafından Mahkemeye başvurularak alınmalıdır. Mahkemenin vereceği kesinleşmiş karar doğrultusunda kişi, 18 yaşındaki reşit bir kimse gibi reşit kılındığı hususta resmi işlem yapabilme hakkına kavuşmuş olur. Vaktinde alınmayan Kaza-i Rüşt kararı nedeniyle kişi sınava girme hakkını veya yerleştirme tercihi yapma hakkını ve yerleşme hakkını kaybetmektedir.

Kaza-i rüşt için yapılacak işlemler oldukça basit. Kişinin ebeveynleri tarafından yazılacak kaza-i rüşt dilekçesi ile Mahkemeye başvurmak (Sulh Hukuk Mahkemesi) ve duruşmaya girerek Mahkemenin vereceği kararı almak yeterli. Kaza-i rüşt hazır dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz.

Not: Mahkemelerde devam eden davalarınız hakkında UYAP Sms sistemine abone olarak anbean bilgi sahibi olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • kazai rüşt dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.