Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Mahkemece Yapılan Keşfe İtiraz İçin Dilekçe Örneği

Keşifler, özellikle Hukuk davalarında davanın sonuçlanması için olmazsa olmaz konular arasındadır. Mahkemelerce yapılacak keşiflerde nezarette götürülen bilirkişilerin ayrıntılı bir çalışma ortaya koymaları ve neticesinde detaylı bir rapor sunmaları, davanın bir an önce sonuçlanmasına katkı sağlayan başlıca etkenlerdendir. Tarafların, yapılan keşiflerde eksilik bulunduğunu düşünmeleri ve bu düşüncenin sonucunda keşfe itiraz etme hakları bulunmaktadır. Yapılacak itirazın makul olması ve Mahkeme Hakimi tarafından kabul edilmesi halinde yeniden keşif günü verilerek keşfin tekrarı sağlanmaktadır. Bu durumda keşif giderleri yeniden mahkeme veznesine yatırılmalıdır. Mahkemece yapılan keşfe itiraz için gerekli olan dilekçe örneğini yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Mahkemece yapılan keşfe itiraz dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. İndireceğiniz dilekçe örneğini kendinize göre uyarlayarak işleme koyabilirsiniz.

NOT: Mahkemelere verilen dilekçelerin Hukuki ve bağlayıcı sonuçları olduğunu unutmayınız. Bu tür konularda avukatlardan yardım talep etmeniz daha uygun olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.