Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Mahkeme Cevaba Cevap Dilekçesi Örneği

Hukuk mahkemelerinde davacı ve davalı tarafın sundukları yazılı beyanlara karşı cevap verme hakkı bulunmaktadır. Bu haklarını kullanmaları için tarafların belirli süreleri bulunmaktadır. Bu süreler Yasal sürelerdir. Kaçırılması halinde taraflar bu haktan mahrum kalmaktadırlar. Cevap dilekçelerinde kişinin derdini anlatırken dilekçeyi uzatması dilekçenin etkinliğini bir hayli azaltacaktır. Bu nedenle yazılacak dilekçenin düzgün bir Türkçe ile, detaydan uzak bir o kadar da etkili ve sade bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu sayede dilekçeyi okuyan kişinin kısa sürede konuyu anlaması sağlanmış olacaktır.

Mahkemede tarafların kullanabileceği cevaba cevap dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. İndirdiğiniz dilekçeyi kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

NOT: Mahkemelere ve resmi kurumlara verilen dilekçelerin Yasal bağlayıcılığı bulunduğundan taleplerinizi avukatlardan yardım alarak hazırlamanız veya hazırlatmanız daha uygun olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

 

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.