Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Mahkeme Bilirkişi Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Görülmekte olan davalarda Hakimler uygun görmeleri halinde davanın çözüme ulaştırılabilmesi için bilirkişilerden yardım alırlar. Gerek keşiflerde gerekse dava konusu olayın içeriğine ilişkin incelemelerde uzman bilirkişiler aktif görev alırlar. Bilirkişilerin raporları doğrultusunda da Hakim incelemesini sürdürür ve dosyayı sonuçlandırır. Bazı durumlarda taraflar bilirkişi raporunun eksik veya yanlış olduğunu düşünebilir ve bu duruma itiraz etme hakları da bulunmaktadır. Bilirkişi raporuna itiraz için gerekli olan tek şey bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi ile ilgili Mahkemeye yazılı başvuru yapmaktır.

Mahkeme bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. İlgili dilekçeyi kendinize göre düzenleyerek işleme koyabilirsiniz.

NOT: Mahkemelere vereceğiniz dilekçelerin bağlayıcı Hukuki sonuçları olduğunu unutmayınız. Dilekçe yazarken avukatlardan yardım almanız tavsiye olunur.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.