Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Kiracının Evden Tahliyesi İçin Tahliye Davası Dilekçe Örneği

Evden çıkmayan, parasını ödemeyen, faturalarını yatırmayan kiracılar ev ve iş yeri sahiplerinin korkulu rüyası. Borcunu ödememesine rağmen evden çıkarılamayan kiracılar sebebiyle son zamanlarda mesken ve dükkan sahipleri oldukça dertli. Kiracı ile ev sahibi veya dükkan sahibi arasında şayet kira sözleşmesi bulunmuyor ise bu durum işleri biraz daha zorlaştırmakta. Biriken kira borçlarının tahsili ve kiracının evden çıkarılması için yapılacak ilk şey noter yolu ile ilgiliye protesto çekmek. Sonrasında ise tahliye davası ve alacak davası açmak. Kiracının evden tahliyesi için açılacak olan tahliye davası dilekçe örneğini sayfamızdan edinebilirsiniz.

Kiracı tahliyesi için tahliye davası dilekçe örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçe örneğini kendinize en uygun biçimde uyarlayarak işlem yapabilirsiniz.

Not: Tahliye ve alacak davalarında gözden kaçırılacak en küçük esaslar ve usüller sizi haklıyken haksız konuma düşürebilir. Bu nedenle dava açmadan önce uzman bir avukatla irtibat kurmanız ve konu hakkında fikir almanız kesinlikle faydanıza olacaktır. Unutmayın, her hukuki olayın kendisine has özellikleri bulunmaktadır ve her olay farklıdır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • tahliye davası dilekçe örneği
  • tahliye dava dilekçesi
  • kiracı tahliye davası dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.