Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Kira Bedelinin Tespiti Talebi İçin Dilekçe Örneği

Günümüzde kiracısından veya ev sahibinden yada dükkan sahibinden şikayetçi olan ve bunu sık sık dile getiren pek çok insan mevcut. Aralarında çıkan anlaşmazlıkların çözümü ise doğru yol izlenmediğinde içinden çıkılmaz bir hal alabilmekte. Özellikle kiralama öncesinde kira sözleşmesi yapılmaması en büyük eksiklik. Böyle bir durumda ne taşınmaz sahibi ne de kiralayan istediği sonuca kısa sürede erişemeyecektir. Bu nedenle kiralama öncesinde en dikkat edilmesi gerekli husus kira sözleşmesinin tam ve eksiksiz olarak, usulüne uygun bir şekilde yapılmasıdır. Kira sözleşmesi sonrasında ise çıkan sorunlardan bir diğeri de kira bedelinin artırılması. Böyle bir durumda taşınmaz sahibi kira artırım talebini yazılı olarak kiracısına ilettiğinde, kiracısı tarafından gerekli artırım yapılmadığında taşınmaz sahibi mahkemeye kira bedelinin tespiti için başvuruda bulunabilmektedir.

Kira bedelinin Mahkemece tespiti için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. Dilekçe örneğini eksiksiz olarak olayınıza göre uyarlayarak kullanabilirsiniz.

Profesyonel hukukçulardan yardım alınması karışıklıkları ve hak kayıplarını önleyecektir. Lütfen hukuk bilginiz yok ise profesyonellerden yardım alınız.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.