Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Karşılıksız Çıkan Çek İçin Şikayet ve Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

Karşılıksız çekler son yılların en büyük sorunları arasında yerini almış durumda. Özellikle sürekli çek ile çalışan ticaret ehli insanları da zor durumda bırakan ve kişilerin birbirlerine olan güvenlerine balta vuran karşılıksız çek düzenlemek ülkemizde suçtur. Bu nedenle karşılıksız çek düzenleyen kişi hakkında ilgilisi tarafından Savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunda gerekli hukuki süreç işlemeye başlamaktadır. Karşılıksız çek kullanan kişiler bankalar tarafından da kara listeye alınarak kendilerine çek verilmemektedir. Siz de karşılıksız çek mağduru iseniz şikayette bulunabilirsiniz.

Karşılıksız çıkan çek  için Savcılığa suç duyurusunda bulunmak amacıyla kullanılabilecek olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. Bu konularda avukatlardan hukuki destek almanız yararınıza olacaktır.

Dilekçenin kullanımından doğacak olumlu veya olumsuz sonuçlardan hiçbir şekilde sitemiz sorumlu tutulamaz. Dilekçeyi kullanmak kişilerin kendi sorumluluğundadır.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.