Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Karşılıksız Çek Keşide Eden İçin Savcılık Suç Duyurusu Örneği

Çekler, özellikle ticaretle uğraşan kişi veya firmalar için hayati önem taşıyan belgelerdir. Yapılan ticaretlerde nakit para yerine kullanılan çekler zaman zaman karşılıksız çıkabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan firma veya kişiler pek çok sıkıntı yaşamaktadır. Ödemeyi karşılıksız çek sebebiyle zamanında alamayan kişiler, borçlarını da zamanında ödeyememekte, çekin yüklü miktarda olması halinde çoğu zaman mağduriyet yaşamaktadır. T.C.Yasalarına göre karşılıksız çek keşide etmek suçtur. Bu gibi durumlarda yapılacak şeylerden bir tanesi de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaktır. Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılacak suç duyuruları için kullanılacak dilekçenin belirli bir formatta yazılması, konunu daha iyi anlaşılması ve daha çabuk sonuçlanması için önemlidir. Bu yazımızda karşılıksız çek keşide eden kişi veya firmalar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunma örneğini paylaşıyoruz.

Karşılıksız çek keşide eden için Savcılık suç duyurusu örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. Dilekçeyi kendinize göre düzenleyerek işleme koyabilirsiniz.

Not: Savcılıklara yapılacak başvuruların bağlayıcı hukuki sonuçları olabileceğini unutmayınız. Konu hakkında hak kaybı yaşamamak veya eksik husus bırakmamak adına avukatlardan profesyonel yardım almanız tavsiye olunur.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • karşılıksız çek suç duyurusu dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.