Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

İddet Müddetinin Bekleme Süresinin Kaldırılması Dilekçe Örneği

Boşanma davaları sonunda boşanan bayanın boşanmanın üzerinden 300 gün geçmeden yeniden evlenmesi Mahkeme kararı olmadan mümkün değildir. Bunun nedeni kadının gebe olabilme ihtimalidir. Bekleme süresi bittiğinde kadın başka bir erkekle evlenebilecek durumdadır. Kadının bekleme süresinden önce evlenebilmesi için dilekçe ile Aile Mahkemesine (bulunmadığı yerde görevli mahkemeye) başvurarak iddet müddetinin (bekleme süresinin) kaldırılmasını talep etmesi gerekmektedir. Mahkemenin talebi kabul etmesi ve bu yönde karar vermesi neticesinde karar kesinleştikten sonra kadın evlenebilmektedir.

İddet müddetinin kaldırılması için gerekli olan dilekçeyi yazabilmek için örnek dilekçeyi bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçedeki gerekli yerleri kendinize göre uyarlayarak işleme koyabilirsiniz.

NOT: Mahkemelere açılacak davaların bağlayıcı hukuki sonuçlar doğurabileceğini unutmayınız. Dilekçe yazarken avukatlardan yardım almanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • iddet müddetinin kaldırılması dilekçe örneği
  • iddet süresinin kaldırılması dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.