Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

İdare Mahkemesi Dava Dilekçesi Örneği İndir

İdare mahkemeleri, İdareler tarafından yapılan işlemler neticesinde ortaya çıkan durumlarla alakalı başvuruları değerlendiren ve karara bağlayan Mahkemelerdir. Pek çok kurum ve kuruluşun işlemlerine karşı davalar İdare Mahkemelerine açılmaktadır. İdare Mahkemelerinde Adli Yargıda olduğu gibi duruşma yapılmamakta olup,  kişilerin talepleri İdare Mahkemesi Hakimi tarafından değerlendirilmektedir. Adli Yargı ve İdari Yargı arasında işleyiş bakımından pek çok yönden farklılık bulunmaktadır. İdare Mahkemeleri bölgelere göre ayrılmıştır. Her ilde İdare Mahkemesi bulunmamaktadır. İdare Mahkemelerine açılacak olan davalar için İdare Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde dilekçe ve ekleri Adli Yargı Nöbetçi Mahkemelerine teslim ediler. Adli Yargı Mahkemeleri ilgili dilekçe ve eklerini İdare Mahkemesine göndermekle yükümlüdür. (Masraf ve harçlar davacı taraftan alınmaktadır)

İdare Mahkemesi dava dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçe örneğini inceleyerek talebinize göre uyarlayabilirsiniz.

Not: İdare Mahkemesine açılacak davalarda süre bulunduğunu unutmayınız. Ayrıca açılacak davalarda ince noktaların gözden kaçırılması ve mevzuatın göz ardı edilmesi, davanın aleyhinize sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle davalarınızda Avukatlardan faydalanmanız yararınıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • idare mahkemesi dilekçe örneği
  • idari mahkemeye dava açma dilekçe örneği
  • idari dava dilekçe örneği
  • idari mahkeme dilekçe örneği
  • İDARE MAHKEMESİ DAVA DİLEKÇESİ
  • idari mahkeme dilekçe örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.