Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

İcra Borcuna İtiraz Etme ve İcraya İtiraz Dilekçesi Örneği

İcra tarafından tebligat geldikten itibaren yedi gün içerisinde (kambiyolarda beş gün) itiraz edilmediğinde ödeme emri kesinleşir ve alacaklı kişi borçlunun mallarının haczedilmesi için işlem yaptırabilir. Borçlu ise tebliğden itibaren süresi içerisinde itiraz ettiğinde icra takibi durdurulur. Alacaklı taraf takibe devam etmek istiyorsa öncelikle itiraz kaldırtmak zorundadır. Ödeme emirlerine pek çok sebeple itiraz edilebilir. Bunlardan bir kısmı itiraz, yetkiye itiraz,borca itiraz veya imzaya itiraz olarak çeşitlendirilebilir. Ayrıca borca itirazlarda sebepler birden fazla olabilir. Borçlu olduğu iddia edilen ve hakkında takip başlatılan kişi borcunun olmadığını, takibe konu miktar kadar olmadığını veyahut vereceği tarihin dolmadığını öne sürebilir. Bu nedenlerle yazılacak dilekçe içeriği olaydan olaya değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan itiraz tarihinin kaçırılmamasıdır.

İcra borcuna itiraz etmek için gerekli olan icraya itiraz dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. İndireceğiniz dilekçeyi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

NOT: Dilekçe bilgilendirme amaçlı olup kullanımından doğabilecek olumsuz sonuçlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.(bkz.hakkımızda)

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.