Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Hükümlü İçin Satışa İzin Verilmesi Davası Dilekçe Örneği

Hüküm giymiş bulunan ve cezaevinde infazı yapılmakta olan kişiler resmi haklarından yoksundurlar. Onların yerine resmiyette gerekli işlemleri hükümlünün adına yürütecek bir yakının vasi olarak atanması gerekmektedir. Vasi kararları Mahkemeler tarafından yapılan Yargılama sonucunda verilmektedir. Bu yazımızda cezaevinde bulunmakta olan hükümlünün adına vasisi tarafından yapılacak satışa izin verilmesi davası için dava dilekçesi örneğini ele aldık. Hükümlü adına kayıtlı bulunan taşınır veya taşınmaz herhangi bir malın satışı için mutlaka Mahkeme’den izin alınması gerekmektedir. Aksi taktirde vasi için sorumluluk doğacaktır.

Hükümlü üzerine kayıtlı malın satışı için, satışa izin verilmesi dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak işlem yapabilirsiniz.

NOT: Mahkemelere verilecek dilekçelerin hukuki bağlayıcı sonuçları olduğunu unutmayınız. Bu tür konularda bir avukattan yardım almanız yararınıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

One Response to Hükümlü İçin Satışa İzin Verilmesi Davası Dilekçe Örneği

  • çalışmalarınız için teşekkür ederim. istifade edeceğimi umuyorum, hakkınızı helal edebilirmisiniz. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.