Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Hukuk Mahkemesine Delil ve Tanık Bildirmek İçin Dilekçe Örneği

Hukuk mahkemelerinde davanın devamı esnasında taraflar delil ve tanıklarını bildirmek zorundadır. Mahkeme Hakimi tarafından ihtar edilmesine rağmen tanık ve deliller bildirilmediği taktirde Hakim mevcut delillere göre karar verebilmektedir. Bu sebeple Hakim tarafından verilen süre içerisinde delil ve  tanıkların bildirilmesi gerekmektedir. Mahkemeye delil ve tanık bildirmek için yazılacak dilekçenin belirli standartlar dahilinde olması gerekir. Özellikle bildirilecek tanıkların açık adreslerinin yazılması gerekmektedir. Bu sayede çıkarılacak tebligatın ilgilisine ulaştırılması sağlanacaktır. Bu yazımızda Hukuk Mahkemelerine verilecek olan delil ve tanık bildirmek için gerekli olan dilekçe örneğini paylaşıyoruz.

Hukuk Mahkemesine delil ve tanık bildirmek için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki tıklayınız. İndireceğiniz dilekçeyi doldurarak işleme koyabilirsiniz.

Mahkemeye verilecek dilekçelerin Hukuki bağlayıcılığı ve sonuçları olduğunu unutmayınız. Bu tür meselelerde avukatlardan yardım almak menfaatinize olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.