Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Radar Cezasına İtiraz Dilekçe Örneği

Son günlerin en çok konuşulan konularından bir tanesi de elektronik denetleme sistemleri tarafından araç plakalarına kesilen cezalar. Pek çok kişi bu yeni sistemin kurbanı olmakta. Hemen her gün yüzlerce kişiye otomatik olarak ceza yazan sistemlerden pek çok kişi şikayetçi. Öyleki sistemin bir kişiye aynı gün birden fazla ceza yazması, ceza miktarlarının hayli kabarık olması, hız tabelalarının kontrol edilerek hızın buna göre ayarlanmasının zorluğu gibi pek çok can sıkıcı durum mevcut.

Siz de Elektronik Denetleme Sistemine takılanlardan iseniz mahkemeye itiraz veyahut borcu ödeme dışında yapabileceğiniz birşey bulunmamakta. Tarafınıza aynı günde birden fazla kez ceza yazıldı ise konu ile ilgili mağduriyetinizi belirten bir dilekçe ile birlikte mahkemeye radar cezasına itiraz için başvurabilirsiniz. (elbette farklı gerekçelerle de itiraz etmek mümkündür) Başvuru radar cezasının yazıldığı yere bakan Sulh Ceza Hakimliğine yapılmalıdır. Bulunduğunuz yer mahkemesini aracı kılarak dilekçeyi yetkili mahkemeye gönderebilirsiniz.

İtirazdan önce para cezasını yatırmanız faydanıza olacaktır. Çünkü para cezasını erken yatırdığınızda indirimden faydalanabilirsiniz. Sonrasında mahkemece itirazınızın kabul edilmesi halinde paranızı maliyeden kararı göstererek geri isteyebilirsiniz. Talebinizin reddedilme ihtimaline binaen bu şekilde yapmanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Sulh Ceza Hakimliğine vermeniz gereken radar cezasına itiraz dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen linki takip ediniz. İndirdiğiniz dilekçeyi kendinize göre uygun bir şekilde uyarlayarak kullanabilirsiniz. Dilekçeniz ekine ceza tutanağı, tebliğ belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi belgeleri eklemeyi de unutmayınız.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • tedes itiraz dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.