Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Ehliyet Başvurusu İçin Adli Sicil Sabıka Kaydı Dilekçesi Örneği

Her başvuruda olduğu gibi ehliyet almak için yapacağınız başvurularda da Adli Sicil Sabıka Kaydı istenilmektedir. Halk arasında temiz kağıdı olarak da bilinen sabıka kaydı Adliyelerdeki Adli Sicil Bürolarından alınmaktadır. (istisnai olarak farklı yerlerden de verilmektedir) Yakın bir zamanda E Devlet kapısı üzerinden de online olarak sabıka kaydı alınabilmesi için gerekli düzenleme yapılarak hayata geçirilmiştir. E devlet üzerinden sabıka kaydı alabilmeniz için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Adli Sicil sabıka kaydı talebiniz için tarafınızca doldurularak imzalanması gereken matbu dilekçe mevcuttur. Ehliyet almak için yapacağınız başvuruda, Sürücü kursu tarafından istenilen belgeler arasında olan sabıka kaydınızı da temin ederek diğer belgelerinizle birlikte Sürücü kursunuza teslim etmelisiniz.

Ehliyet başvurusu için Adli Sicil sabıka kaydı hazır dilekçe örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Dilekçeyi doldurduktan sonra imzalayarak başvuruyu bizzat kendiniz yapmalısınız.

Not: Adli Sicil sabıka kaydını internet üzerinden alabilmeniz için E Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.