Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Dava Dosyasının Yeniden İşleme Konulması İçin Dilekçe Örneği

Hukuk Mahkemelerinde devam eden davalarda davacı tarafın veyahut vekilinin duruşmalara katılması zorunludur. Davacının veya davacı vekilinin duruşmaya mazeretsiz olarak katılmaması halinde ve davalının da davayı takip etmeyeceğini belirtmesi halinde HUMK 409 maddesi gereğince dosya müracaata bırakılmaktadır. Davacı tarafça sonradan başvurularak davanın yenilenmesi için dilekçe verildiğinde ve taraflara tebliğ için masraf yatırıldığı taktirde dosya yeniden işleme alınarak duruşma günü verilmektedir. Eğer dosyaya Yasal süresi içerisinde yenileme talebi gelmez ise dosya kapatılmaktadır.

Müracaata kalan dava dosyasının yenilenmesi ve yeniden işleme konulması için gerekli dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için bağlantıyı takip ediniz. Bilgisayarınıza indirdiğiniz dilekçe örneğindeki gerekli yerleri doldurarak dilekçenizi işleme koyabilirsiniz.

NOT: Konu hakkında daha fazla bilgiyi avukatınızdan öğrenebilirsiniz. Bu tarz hukuki sonuç doğuracak işlerde avukatlardan yardım almanız faydanıza olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

 

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • dosyanın yeniden işleme konulması dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.