Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Çocuğun Şahsi Münasebetinin Yeniden Düzenlenmesi Talep Dilekçesi

Boşanma davalarında veya buna benzer nitelikteki davalar sonucunda Mahkeme Hakimi tarafından çocuğun velayetini almayan tarafa şahsi münasebet tesisi (çocuğun onunla görüşmesi, vakit geçirmesi gibi düzenlemeleri ifade eder) kurar. Halk arasında bu husus çocuğu görme hakkı olarak da bilinmektedir. Zaman içerisinde taraflar bu hususta yeniden talepte bulunabilir. Bu talepler için Mahkemeye dava açılması gerekmektedir. Devam eden davalarda da şahsi münasebet tesisi talep edilebilmektedir. Mahkemeye çocukla ilişkinin yeniden düzenlenmesi talebinde bulunmak için gerekli dilekçe örneğini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

Çocukla şahsi münasebetin (şahsi ilişkilerin) yeniden düzenlenmesi için dava dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak kaydetmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçe örneğini kendinize göre özelleştirerek kullanabilirsiniz.

NOT: Mahkemelerden çıkacak kararların bağlayıcı yükümlülükler doğurabileceğini unutmayınız. Dava dilekçelerinin avukatlar tarafından yazılması menfaatinize olabilektir.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • çocukla şahsi münasebet kurma dilekçesi
  • çocukla şahsi ilişkinin yeniden tesisi davası dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.