Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Boşanmanın Tanınması (tenfizi) Davası Dilekçe Örneği

Yabancı ülke Mahkemelerince boşanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye içerisinde de tanınması ve nüfusta bu şekilde işlem yapılması için ilgili kararın Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri tarafından tanınması ve onaylanması gerekmektedir. Bu dava türleri Boşanmanın Tenfizi olarak anılmaktadır. Aksi taktirde boşanma kararı ülkemizde geçerlilik kazanmamaktadır. Bu süreç uzun olmamakla birlikte zor bir dava türü de değildir. Ancak dava konularında avukatlardan yardım almak, işlerin yürürlüğü açısından kolaylık sağlamaktadır.

Yabancı Ülke Mahkemesince verilen boşanma kararının tanınması (boşanmanın tenfizi) dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. İndireceğiniz dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak işleme koyabilirsiniz.

NOT: Mahkemelerde açılan davaların bağlayıcı hukuki sonuçlar doğuracağını lütfen unutmayınız. Avukatlardan yardım almanız menfaatinize olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.