Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Bonolar İçin Mahkemeden İhtiyati Haciz Talebi Dilekçe Örneği

Bonolar ve senetler özellikle ticaret erbapları için günümüzün en sık kullanılan araçlarıdır. Zaman zaman süresi içerisinde ödenmeyen bonolar alacaklılar açısından sıkıntı oluşturmaktadır. Ödenmeyen bonoların ödenmemesinin önüne geçilebilmesi için kişinin mal varlığının üzerine bono bedeli kadar ihtiyati haciz talep edilebilmektedir. Bu sayede kişinin bonodaki borcu kadarlık mal varlığına ihtiyati haciz koyularak kişinin bu mal varlığını elden çıkarmasının önüne geçilir ve kişi borcunu ödemez ise borcu bu sayede teminat altına alınmış olur.

Bonolar için mahkemeden ihtiyati haciz talep etmek için gerekli olan dilekçe örneğini bilgisayarınıza word belgesi olarak indirmek için lütfen bağlantıyı tıklayınız. Dilekçeyi kendinize göre uyarlayarak kullanabilirsiniz.

İndirdiğiniz dilekçeyi kullanabilirsiniz ancak konu hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz profesyonel hukukçulardan yardım almanız kesinlikli önerilmektedir. Dilekçenin kullanımı nedeniyle yaşanabilecek hak kayıplarından sitemiz sorumlu tutulamaz.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • ihtiyati haciz dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.