Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Babalık Tespiti ve Nafaka Talepli Dava Dilekçesi Örneği

Mahkemelere açılan davalar için yazılacak dilekçelerde belirli bir şekil vardır. Bu şeklin benimsenmesi davanın daha net anlaşılabilmesi için gereklidir. Dava dilekçesi örneklerine bakarak dilekçe yazmak mümkündür  ancak bazı hususların dilekçede gözden kaçırılması davanın aleyhinize sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Zorlu davalardan bir tanesi de babalığın tespiti davalarıdır. Babalık davaları davanın yapısı gereği biraz uzun sürebilir. Babalık tespiti davalarında çocuk ve anne için nafaka da talep edilebilmektedir. Babalık tespiti ve nafaka talebi için dava dilekçesi örneğini sayfamızdan indirebilirsiniz. Davayı yürütürken avukat yardımı almanızın faydanıza olacağını unutmayınız.

Babalık tespiti ve nafaka talebi için hazır dava dilekçesi örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Dava dilekçesini örnek olaydaki şekilde kendinize uyarlayarak yazabilirsiniz.

Not: Mahkemelere açılacak davaların sorumluluk getirdiğini, gözden kaçırılacak hususların davanın sonucunu direk olarak etkileyeceğini unutmayınız. Hakkınızda açılmış olan veya devam etmekte olan davalarla ilgili olarak UYAP sms bilgi sistemi ile anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.