Sitemizde bulamadığınız dilekçe örneği talebiniz için yonetimekibi@gmail.com adresine mail atın, örnek dilekçeyi sizin için hemen yayınlayalım.

Babalık Davası İçin Hazır Dilekçe Örneği

Babalık davaları avukat tutmadan da açılabilmektedir. Ancak davanın takip edilebilmesi, davanın yürütülmesi esnasında yapılması gereken önemli işlerin atlanmadan, delillerin gözden kaçırılmadan profesyonel şekilde takibi avukat olmadan zor olacaktır. Gözden kaçırılacak hususlar davanın davayı açan kişinin aleyhine dönmesine sebep olabilmektedir. Babalık davası için yazılacak dilekçenin belirli kurallar çerçevesinde, olayı net ve anlaşılır şekilde özetlemesi açık olması gerekmektedir. Babalık davaları Aile Mahkemesi bulunan yerlerde Aile Mahkemesine, Aile Mahkemesi bulunmayan yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemelerine (Aile Mahkemesi Sıfatıyla) açılmaktadır.

Babalık davası açmak için gerekli olan hazır dilekçe örneğini bilgisayarınıza word formatında indirmek için lütfen bağlantıyı takip ediniz. Dilekçedeki olayı kendi olayınıza göre uyarlayarak davayı açabilirsiniz.

Not: Mahkemelere dava açmanın ciddi bir iş olduğunu ve pek çok maddi manevi sonuçlar doğuracağını unutmayınız. Ayrıca profesyonel Avukatlardan yardım alınmadan yürütülen davalarda önemli hususların gözden kaçırılabileceğini ve bu durumun aleyhinize sonuçlanabileceğini göz ardı etmeyiniz.

sponsorlu bağlantılar

Benzer Arama Terimleri:

  • babalık davası dilekçe örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.